  • Model: Mini 70 (AC70300R)
  • Objective Diameter: 70mm
  • Focal Length: 300mm
  • Magnification: 15x, 20x, 50x
  • Eyepieces: H6mm, F12mm, H20mm
  • Erecting Eyepiece: 1.5x
  • Finderscope: 5x24
  • Tripod: Adjustable Aluminium Alloy
  • Accessories: 45-degree correct image attachment, Moon filter
  • Package Weight: 2kg
  • Package Dimensions: 465 x 220 x 115 mm